ימי שיא

"אדמה – חינוך תרבות ואמנות" מתמחה בהפקת ובביצוע פעילויות חד-יומיות ("ימי שיא") במגוון נושאים.
כל התוכניות מאושרות ומפוקחות ע"י משרד החינוך, התקיימו מאות רבות של פעמים בבתי ספר בכל רחבי הארץ, וזוכות להמלצות נלהבות מאד ממנהלים רבים.
המשותף לכולם הוא, שצוות ימי השיא המקצועי שלנו יגיע אל בית הספר, יעניק לתלמידים (של שכבה כזאת או אחרת או לכל הביה"ס) יום מקיף של פעילויות אתגריות, חוויתיות, מהנות, "מחוץ לקופסא", ו…. שלא תשכחו להרבה הרבה זמן.
ספרו לנו על בית הספר שלכם, על אופיו וייחודיותו, ואנחנו נתאים את החוויה הטובה ביותר עבורכם.

כאן גרים בכיף - אחדות

(כיתות א' עד ג', וכיתות ד' עד ו')
פעילות ODT מלאת אתגר, שבה לומדים התלמידים על קבלת האחר, כיבוד הזולת, חשיבות עבודת הצוות, ומכירים באופן פעיל כמה מפתגמי המפתח בנושא ("ואהבת לרעך כמוך", "מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך" ועוד)

תשרישראלי - 4 חגי תשרי

(כיתות א' עד ו') 
פעילות חוץ ייחודית בסוכת ענק אותה אנו בונים אצלכם בבית הספר, ובה חוגגים ברצף את 4 חגי תשרי (ראש השנה, יום הכיפורים, סוכות ושמחת תורה).
פוגשים את השופרות של העדות השונות, ומתנסים בתקיעה בהם, לומדים על מושג "הסליחה" וחשיבותו בחיינו, בונים סוכה וממששים את 4 המינים, תוך הצגה (בהשתתפות התלמידים) של סיפור אגדה אודותיהם, ומכירים את שיאו של החודש – חגיגית השמחה עם ספרי התורה והדגלים הצבעוניים.
60 דקות רוויות במידע, הנאה, התנסויות מעשיות ולמידה משמעותית אודות הראשון בחודשי השנה העברית וחגיו.

השבת שלי ושלך - שבת ישראלית

(כיתות א' עד ד')
פגישה חווייתית עם החוויות השונות והמגוונות של כל משפחה ומשפחה ביום השבת, ולאחריה גם היכרות תיאטרלית עם מאפייני השבת בעדות השונות ולאורך הדורות.
דגש על המפגש המשפחתי ועל החוויה המשותפת של התא המשפחתי ביום המנוחה, והצגה בהשתתפות התלמידים (בתלבושות ואביזרי מחסן התיאטרון שלנו) של שולחן השבת (גדוש בצחוק והומור ושירה בציבור של שירי השבת המוכרים)

ד"ר חרוסת ותעלומת החמץ - פסח

(כיתות א' עד ד')
פעילות תיאטרלית מלאת הומור ואקשן, בשילוב מיצגי ענק. בה לומדים התלמידים אודות מאפייניו העיקריים של חג החירות: המצה, החמץ ומה שבינהם, וגם מתוודעים אל מבנה שולחן ליל הסדר על פי המסורות של העדות השונות, ומהם הסמלים שבו.
התלמידים נפגשים עם המדען "ד"ר חרוסת" שהנו מומחה עולמי לחקר המצות… התלמידים משתתפים במחקר, אופים מצות, עורכים ניסויים בחמץ, ולבסוף מצטלמים על שולחן ליל סדר ענקיייייייי!
45 דקות של יציאה לחירות (ושל למידה מתוך צחוק ודרמה)

חנוכיף מסע בזמן - חנוכה

(כיתות א' עד ג' וכיתות ד' עד ו')
הפעלה אינטראקטיבית המשלבת סרטוני וידאו (אור חוזר בזמן אל תקופת המכבים,  מצטלם סלפי עם לוחם חשמונאי, מעלה ציוץ בטוויטר עם אנטיוכוס, ועוד), ולאחריהם משחק בינגו אינטראקטיבי מעל מסכי ענק בנושא סיפור החנוכה ומנהגיו.
פעילות מהנה, כייפית במלמדת את התלמידים אודות חג החנוכה, דמויותיו, אירועיו ומנהגיו, באופן עכשווי המתקשר עם עולמם של התלמידים.
60 דקות של למידה מתוך הנאה.
חנוכיף - אור וחייל מכבי

שלמה המלך והדבורה - הצגה על פי קלאסיקה מאת ביאליק

(כיתות א' עד ג')
עיבוד עכשווי, קצבי ומוסיקאלי, לסיפור המוכר והאהוב שכתב ביאליק על פי אגדות חז"ל.
הצגה מלאת הומור ושמחה, על כך שגם "הקטנים יכולים לעשות מעשים גדולים". המופע מחבר עם הצופים, בין ימינו אנו ובין ימי התנ"ך, בסיפור המעצים שבו מככבים המלך שלמה, דבורי הקטנה, מלכת שבא, השר ספק ועוד.
הצגת שני שחקנים. 55 דקות, בשיתוף "תיאטרון המעיין".
שלמה המלך והדבורה

מסע דרך ארון הספרים - אוצר הספרים היהודי

(כיתות ה' עד ו')
מסע בלתי אמצעי אל תוך ארון הספרים היהודי, אחד מאוצרותיו הגדולים ביותר של "עם הספר". התלמידים פותחים את הספרים, מגלים כיצד ספר אחד (התנ"ך) הפך לספרית ענק בת ערות אלפי כותרים, וחוקרים כיצד שורה אחת מהחומש הופכת לדף שלם במשנה, וממנו לפרק שלם בגמרא ולספרים שלמים בהמשך. הפעלה בסגנון "חפש את המטמון" בה על התלמידים לפתוח, לדפדף, לחפש ולענות על חידות ומשימות, שבאמצעותן הם יכירו את נכסי צאן הברזל של עם ישראל – הספרים.
הפעילות מלווה ע"י מנחה מקצועי ובמצגת עשירה. כ60 – 75 דקות.
מסע דרך ארון הספרים

מסיבת קבלת חומש - כיתות ב'

הטקס המרשים והמרגש ביותר לכיתות ב'.
אירוע בהנחיית שחקן תיאטרון, ובליווי כליזמרים.
התלמידים במפגש עם הדמויות התנ"כיות, המפגישות אותם עם העולם המקרא הקסום.
בבית כנסת או באולם בית הספר, חוויה שלא תשכח.
מסיבת חומש
סגירת תפריט